MedMij:V1.0 Sandbox: verschil tussen versies
Naar navigatie springen
Naar zoeken springen
Geen bewerkingssamenvatting |
Geen bewerkingssamenvatting |
||
| Regel 90: | Regel 90: | ||
||0..* | ||0..* | ||
||name kan van het type "string" zijn met daarin de gehele naam, bijvoorbeeld: <br/><name>Peter van Pulver</name><br/> | ||name kan van het type "string" zijn met daarin de gehele naam, bijvoorbeeld: <br/><name>Peter van Pulver</name><br/> name kan ook een "groep" zijn met uitgesplitste naam elementen, bijvoorbeeld:<br/> <name><br/> <given>Peter</given><br/> <prefix qualifier="VV">van </prefix><br/> <family>Pulver</family><br/></name> | ||
name kan ook een "groep" zijn met uitgesplitste naam elementen, bijvoorbeeld:<br/> | |||
<name><br/> <given>Peter</given><br/> <prefix qualifier="VV">van </prefix><br/> <family>Pulver</family><br/></name> | |||
| [[Bestand: Container.png| 20px]] ||                Naamgegevens || 1 .. 1 | | [[Bestand: Container.png| 20px]] ||                Naamgegevens || 1 .. 1 | ||
| Regel 99: | Regel 97: | ||
||0..* | ||0..* | ||
||'BR' staat voor 'Birth Record' en representeert de officiële voornaam zoals geregistreerd in de Burger Registratie Personen.<br/> | ||'BR' staat voor 'Birth Record' en representeert de officiële voornaam zoals geregistreerd in de Burger Registratie Personen.<br/> Concateneer de inhoud van de 'first' elementen die van toepassing zijn met een spatie ertussen.<br/> Voorbeelden:<br/><given>Peter</given><br/><given qualifier='BR'>Peter</given><br/><given qualifier='BR CL'>Peter</given><br/> Zie verder de specificaties. | ||
Concateneer de inhoud van de 'first' elementen die van toepassing zijn met een spatie ertussen.<br/> | |||
Voorbeelden:<br/><given>Peter</given><br/><given qualifier='BR'>Peter</given><br/><given qualifier='BR CL'>Peter</given><br/> | |||
Zie verder de specificaties. | |||
| [[Bestand: ST.png| 16px]] ||                   Voornamen || 0 .. 1 | | [[Bestand: ST.png| 16px]] ||                   Voornamen || 0 .. 1 | ||
| Regel 139: | Regel 134: | ||
|-style="vertical-align:top; background-color: #E8D7BE; " | |-style="vertical-align:top; background-color: #E8D7BE; " | ||
|[[Bestand: Container.png| 20px]] ||indien bestaat: author/AssignedPerson/Organization, <br/>anders, indien bestaat: PrimaryCareProvision/author/AssignedEntity/Organization<br/>anders moet de organisatie uit de ControlActWrapper gebruikt worden: QUPC_IN990002NL/ControlActProcess/authorOrPerformer/participant/AssignedDevice/Organization | |[[Bestand: Container.png| 20px]] ||indien bestaat: author/AssignedPerson/Organization, <br/>anders, indien bestaat: PrimaryCareProvision/author/AssignedEntity/Organization<br/>anders moet de organisatie uit de ControlActWrapper gebruikt worden: QUPC_IN990002NL/ControlActProcess/authorOrPerformer/participant/AssignedDevice/Organization | ||
||Alleen de organisatie in de ControlActWrapper is echt verplicht. De rest is 0..1 | || | ||
||Cardinality: Alleen de organisatie in de ControlActWrapper is echt verplicht. De rest is 0..1. | |||
| [[Bestand: Container.png| 20px]] ||             Zorgaanbieder || 1 .. 1 | | [[Bestand: Container.png| 20px]] ||             Zorgaanbieder || 1 .. 1 | ||
| Regel 187: | Regel 182: | ||
| [[Bestand: CD.png| 16px]] ||             ProbleemNaam || 1 .. 1 | | [[Bestand: CD.png| 16px]] ||             ProbleemNaam || 1 .. 1 | ||
|-style="vertical-align:top; background-color: #E8D7BE; " | |-style="vertical-align:top; background-color: #E8D7BE; " | ||
||| | |[[Bestand: Container.png| 20px]] ||directTarget/prescribedMedication | ||
||1..1 | |||
||- | |||
| [[Bestand: Container.png| 20px]] ||       Afgesproken geneesmiddel || 1 .. 1 | | [[Bestand: Container.png| 20px]] ||       Afgesproken geneesmiddel || 1 .. 1 | ||
|-style="vertical-align:top; background-color: #E8D7BE; " | |-style="vertical-align:top; background-color: #E8D7BE; " | ||
||| | |[[Bestand: Container.png| 20px]] ||MedicationKind | ||
||1..1 | |||
|| | |||
| [[Bestand: Container.png| 20px]] ||          Product || 1 .. 1 | | [[Bestand: Container.png| 20px]] ||          Product || 1 .. 1 | ||
|- | |- | ||
||| | |[[Bestand: CD.png| 16px]] || | ||
code[not(@nullFlavor)] | |||
||0..1 | |||
||Ofwel gecodeerd ofwel niet gecodeerd - met @nullFlavor - is aanwezig). | |||
Let op, @displayName is een verplicht attribuut | |||
| [[Bestand: CD.png| 16px]] ||             ProductCode || 0 .. 1 | | [[Bestand: CD.png| 16px]] ||             ProductCode || 0 .. 1 | ||
|-style="vertical-align:top; background-color: #E8D7BE; " | |-style="vertical-align:top; background-color: #E8D7BE; " | ||
||| - || | |||- | ||
||0..1 | |||
||Alleen van toepassing voor niet gecodeerde medicatie of medicatie met verschillende (gecodeerde) ingrediënten | |||
| [[Bestand: Container.png| 20px]] ||             ProductSpecificatie || 0 .. 1 | | [[Bestand: Container.png| 20px]] ||             ProductSpecificatie || 0 .. 1 | ||
|- | |- | ||
||| | |[[Bestand: ST.png| 16px]] ||code[@nullFlavor='OTH']/originalText | ||
||0..1 | |||
||Als er geen gecodeerde medicatie is. | |||
| [[Bestand: ST.png| 16px]] ||                ProductNaam || 1 .. 1 | | [[Bestand: ST.png| 16px]] ||                ProductNaam || 1 .. 1 | ||
|- | |- | ||
||| | |[[Bestand: ST.png| 16px]] ||desc | ||
||0..1 | |||
||- | |||
| [[Bestand: ST.png| 16px]] ||                Omschrijving || 0 .. 1 | | [[Bestand: ST.png| 16px]] ||                Omschrijving || 0 .. 1 | ||
|- | |- | ||
||| | |[[Bestand: CD.png| 16px]] ||formCode | ||
||0..1 | |||
||- | |||
| [[Bestand: CD.png| 16px]] ||                FarmaceutischeVorm || 0 .. 1 | | [[Bestand: CD.png| 16px]] ||                FarmaceutischeVorm || 0 .. 1 | ||
|-style="vertical-align:top; background-color: #E8D7BE; " | |-style="vertical-align:top; background-color: #E8D7BE; " | ||
||| | |[[Bestand: Container.png| 20px]] ||activeIngredientofotherIngredient | ||
||0..* | |||
||De ZIB maakt geen onderscheid tussen werkzame en hulpstoffen. | |||
| [[Bestand: Container.png| 20px]] ||                Ingredient || 1 .. * | | [[Bestand: Container.png| 20px]] ||                Ingredient || 1 .. * | ||
|-style="vertical-align:top; background-color: #E8D7BE; " | |-style="vertical-align:top; background-color: #E8D7BE; " | ||
||| | |[[Bestand: Container.png| 20px]] ||quantity | ||
||0..1 | |||
||- | |||
| [[Bestand: Container.png| 20px]] ||                   Sterkte || 1 .. 1 | | [[Bestand: Container.png| 20px]] ||                   Sterkte || 1 .. 1 | ||
|-style="vertical-align:top; background-color: #E8D7BE; " | |-style="vertical-align:top; background-color: #E8D7BE; " | ||
||| | |[[Bestand: Container.png| 20px]] ||activeIngredient|otherIngredient/quantity/numerator | ||
||1..1 | |||
||- | |||
| [[Bestand: Container.png| 20px]] ||                      Hoeveelheid ingrediënt || 1 .. 1 | | [[Bestand: Container.png| 20px]] ||                      Hoeveelheid ingrediënt || 1 .. 1 | ||
|- | |- | ||
||| | |REAL ||activeIngredient|otherIngredient/quantity/numerator/@value | ||
||1..1 | |||
|| | |||
| [[Bestand: II.png| 16px]] ||                         Waarde || 1 .. 1 | | [[Bestand: II.png| 16px]] ||                         Waarde || 1 .. 1 | ||
|- | |- | ||
||| | |[[Bestand: ST.png| 16px]] ||indien aanwezig: activeIngredient|otherIngredient/quantity/numerator/translation[@codeSystem='2.16.840.1.113883.2.4.4.1.900.2']/@unit <br/>anders: activeIngredient|otherIngredient/quantity/numerator/@unit | ||
||1..1 | |||
||activeIngredient|otherIngredient/quantity/numerator/@unit bevat UCUM eenheid.<br/>De ZIB vraagt eenheid in G-Standaard bestand 902 Thesaurus 2.<br/>TODO: conversie van meest gebruikte UCUM eenheden naar G-standaard. | |||
| [[Bestand: CD.png| 16px]] ||                         Eenheid || 1 .. 1 | | [[Bestand: CD.png| 16px]] ||                         Eenheid || 1 .. 1 | ||
|-style="vertical-align:top; background-color: #E8D7BE; " | |-style="vertical-align:top; background-color: #E8D7BE; " | ||
||| | |[[Bestand: Container.png| 20px]] ||activeIngredient|otherIngredient/quantity/denominator | ||
||1..1 | |||
||- | |||
| [[Bestand: Container.png| 20px]] ||                      Hoeveelheid product || 1 .. 1 | | [[Bestand: Container.png| 20px]] ||                      Hoeveelheid product || 1 .. 1 | ||
|- | |- | ||
||| | |[[Bestand: ST.png| 16px]] ||indien aanwezig: activeIngredient|otherIngredient/quantity/denominator/translation[@codeSystem='2.16.840.1.113883.2.4.4.1.900.2']/@value <br/>anders: activeIngredient|otherIngredient/quantity/numerator/@value | ||
||1..1 | |||
||activeIngredient|otherIngredient/quantity/denominator/@unit bevat UCUM eenheid.<br/>De ZIB vraagt eenheid in G-Standaard bestand 902 Thesaurus 2. TODO: conversie van meest gebruikte UCUM eenheden naar G-standaard. | |||
| [[Bestand: II.png| 16px]] ||                         Waarde || 1 .. 1 | | [[Bestand: II.png| 16px]] ||                         Waarde || 1 .. 1 | ||
|- | |- | ||
||| | |[[Bestand: ST.png| 16px]] ||indien aanwezig: activeIngredient|otherIngredient/quantity/denominator/translation[@codeSystem='2.16.840.1.113883.2.4.4.1.900.2']/@unit <br/>anders: activeIngredient|otherIngredient/quantity/numerator/@unit | ||
||1..1 | |||
||activeIngredient|otherIngredient/quantity/denominator/@unit bevat UCUM eenheid.<br/>De ZIB vraagt eenheid in G-Standaard bestand 902 Thesaurus 2. TODO: conversie van meest gebruikte UCUM eenheden naar G-standaard. | |||
| [[Bestand: CD.png| 16px]] ||                         Eenheid || 1 .. 1 | | [[Bestand: CD.png| 16px]] ||                         Eenheid || 1 .. 1 | ||
|- | |- | ||
||| | |[[Bestand: CD.png| 16px]] ||activeIngredient | otherIngredient/activeIngredientMaterialKind|ingredientMaterialKind/code | ||
||1..1 | |||
||@displayName is verplicht bij gecodeerde ingrediënten (code[@code])<br/> | |||
Bij niet gecodeerde ingrediënten is er nullFlavor OTH en staat de beschrijving in code[@nullFlavor]/originalText | |||
| [[Bestand: CD.png| 16px]] ||                   IngredientCode || 0 .. 1 | | [[Bestand: CD.png| 16px]] ||                   IngredientCode || 0 .. 1 | ||
|-style="vertical-align:top; background-color: #E8D7BE; " | |-style="vertical-align:top; background-color: #E8D7BE; " | ||
||| | |[[Bestand: Container.png| 20px]] ||directTarget/prescribedMedication/therapeuticAgentOf/medicationAdministrationRequest | ||
||0..1 | |||
|| | |||
| [[Bestand: Container.png| 20px]] ||       Gebruiksinstructie || 1 .. 1 | | [[Bestand: Container.png| 20px]] ||       Gebruiksinstructie || 1 .. 1 | ||
|- | |- | ||
||| | |[[Bestand: ST.png| 16px]] ||directTarget/prescribedMedication/therapeuticAgentOf/medicationAdministrationRequest/text | ||
||1..1 | |||
|| | |||
| [[Bestand: ST.png| 16px]] ||          Omschrijving || 1 .. 1 | | [[Bestand: ST.png| 16px]] ||          Omschrijving || 1 .. 1 | ||
|- | |- | ||
||| | |[[Bestand: CD.png| 16px]] ||directTarget/prescribedMedication/therapeuticAgentOf/medicationAdministrationRequest/routeCode | ||
||0..1 | |||
||ISSUE: verplicht in ZIB maar niet in HWG 6.10 (of MP 6.12) | |||
| [[Bestand: CD.png| 16px]] ||          Toedieningsweg || 1 .. 1 | | [[Bestand: CD.png| 16px]] ||          Toedieningsweg || 1 .. 1 | ||
|- | |- | ||
||| | |[[Bestand: CD.png| 16px]] ||directTarget/prescribedMedication/therapeuticAgentOf/medicationAdministrationRequest/support2/medicationAdministrationInstruction/code | ||
||0..* | |||
||Cardinality: support2 is het herhalende element).<br/> | |||
Algemeen: Kan gecodeerd of ongecodeerd (code[nullFlavor='OTH']/originalText) in het bericht zitten. | |||
| [[Bestand: ST.png| 16px]] ||          Aanvullende instructie || 0 .. * | | [[Bestand: ST.png| 16px]] ||          Aanvullende instructie || 0 .. * | ||
|- | |- | ||
||| | |[[Bestand: II.png| 16px]] ||.//*[@xsi:type='PIVL_TS'][phase/width]/period | ||
||0..1 | |||
|| | |||
| [[Bestand: II.png| 16px]] ||          Herhaalperiode || 0 .. 1 | | [[Bestand: II.png| 16px]] ||          Herhaalperiode || 0 .. 1 | ||
|-style="vertical-align:top; background-color: #E8D7BE; " | |-style="vertical-align:top; background-color: #E8D7BE; " | ||
||| - || - || - | |||- | ||
|| - ||- | |||
| [[Bestand: Container.png| 20px]] ||          Doseerinstructie || 0 .. * | | [[Bestand: Container.png| 20px]] ||          Doseerinstructie || 0 .. * | ||
|- | |- | ||
||| - || - || | ||| - || - ||Moet in 6.10/6.12 achterhaald worden door therapeuticAgentOf/medicationAdministrationRequest/effectiveTime[@xsi:type='IVL_TS']/low in chronologische volgorde te zetten | ||
| [[Bestand: INT.png| 16px]] ||             Volgnummer || 0 .. 1 | | [[Bestand: INT.png| 16px]] ||             Volgnummer || 0 .. 1 | ||
|- | |- | ||
||| | |[[Bestand: II.png| 16px]] ||.//*[@xsi:type='IVL_TS']/width (of het verschil tussen high en low) | ||
||0..1 | |||
||- | |||
| [[Bestand: II.png| 16px]] ||             Doseerduur || 0 .. 1 | | [[Bestand: II.png| 16px]] ||             Doseerduur || 0 .. 1 | ||
|-style="vertical-align:top; background-color: #E8D7BE; " | |-style="vertical-align:top; background-color: #E8D7BE; " | ||
||| | |[[Bestand: Container.png| 20px]] ||directTarget/prescribedMedication/therapeuticAgentOf/medicationAdministrationRequest | ||
||0..* | |||
||Cardinality: therapeuticAgentOf kan herhalen | |||
| [[Bestand: Container.png| 20px]] ||             Dosering || 0 .. * | | [[Bestand: Container.png| 20px]] ||             Dosering || 0 .. * | ||
|-style="vertical-align:top; background-color: #E8D7BE; " | |-style="vertical-align:top; background-color: #E8D7BE; " | ||
||| | |[[Bestand: Container.png| 20px]] ||directTarget/prescribedMedication/therapeuticAgentOf/medicationAdministrationRequest/doseQuantity//translation[@codeSystem='2.16.840.1.113883.2.4.4.1.900.2'] | ||
||0..1 | |||
||Er staat UCUM in de doseQuantity met een verplichte vertaling (translation element) naar G-standaard eenheden tabel (codeSystem OID 2.16.840.1.113883.2.4.4.1.900.2) | |||
| [[Bestand: Container.png| 20px]] ||                Keerdosis || 0 .. 1 | | [[Bestand: Container.png| 20px]] ||                Keerdosis || 0 .. 1 | ||
|-style="vertical-align:top; background-color: #E8D7BE; " | |-style="vertical-align:top; background-color: #E8D7BE; " | ||
| Regel 268: | Regel 363: | ||
| [[Bestand: Container.png| 20px]] ||                   Aantal || 0 .. 1 | | [[Bestand: Container.png| 20px]] ||                   Aantal || 0 .. 1 | ||
|- | |- | ||
||| | |REAL ||directTarget/prescribedMedication/therapeuticAgentOf/medicationAdministrationRequest/doseQuantity/min/translation[@codeSystem='2.16.840.1.113883.2.4.4.1.900.2']/@value | ||
||0..1 | |||
||- | |||
| [[Bestand: INT.png| 16px]] ||                      min || 0 .. 1 | | [[Bestand: INT.png| 16px]] ||                      min || 0 .. 1 | ||
|- | |- | ||
||| | |REAL ||directTarget/prescribedMedication/therapeuticAgentOf/medicationAdministrationRequest/doseQuantity/center/translation[@codeSystem='2.16.840.1.113883.2.4.4.1.900.2']/@value of directTarget/prescribedMedication/therapeuticAgentOf/medicationAdministrationRequest/doseQuantity/translation[@codeSystem='2.16.840.1.113883.2.4.4.1.900.2']/@value | ||
||0..1 | |||
||- | |||
| [[Bestand: INT.png| 16px]] ||                      vaste waarde || 0 .. 1 | | [[Bestand: INT.png| 16px]] ||                      vaste waarde || 0 .. 1 | ||
|- | |- | ||
||| | |REAL ||directTarget/prescribedMedication/therapeuticAgentOf/medicationAdministrationRequest/doseQuantity/max/translation[@codeSystem='2.16.840.1.113883.2.4.4.1.900.2']/@value | ||
||0..1 | |||
||- | |||
| [[Bestand: INT.png| 16px]] ||                      max || 0 .. 1 | | [[Bestand: INT.png| 16px]] ||                      max || 0 .. 1 | ||
|- | |- | ||
||| | |[[Bestand: ST.png| 16px]] ||directTarget/prescribedMedication/therapeuticAgentOf/medicationAdministrationRequest/doseQuantity/*/@unit (of doseQuantity/@unit) | ||
||0..1 | |||
|| | |||
| [[Bestand: CD.png| 16px]] ||                   Eenheid || 0 .. 1 | | [[Bestand: CD.png| 16px]] ||                   Eenheid || 0 .. 1 | ||
|-style="vertical-align:top; background-color: #E8D7BE; " | |-style="vertical-align:top; background-color: #E8D7BE; " | ||
Versie van 8 feb 2017 12:27
Hwg 6.10.01 to CBB Medicamenteuze behandeling
Hwg 6.10.01 specification in Dutch can be found here: https://www.nictiz.nl/Paginas/Informatiestandaard%20huisartswaarneming.aspx
Since the specification is in Dutch the MAPPING DESCRIPTION column in the table below is also in Dutch.