vpk:V1.0 Valrisico Verslaglegging: verschil tussen versies
Naar navigatie springen
Naar zoeken springen
Geen bewerkingssamenvatting |
k Tekst vervangen - "{{#customtitle:" door "{{DISPLAYTITLE:" |
||
| (2 tussenliggende versies door een andere gebruiker niet weergegeven) | |||
| Regel 1: | Regel 1: | ||
{{ | {{DISPLAYTITLE:Valrisico Verslaglegging|Valrisico Verslaglegging}} | ||
| Regel 5: | Regel 5: | ||
In de verslaglegging wordt zoveel mogelijk gebruik gemaakt van bestaande zibs om informatie van patiënten/cliënten t.a.v. thema valrisico te kunnen registreren in het dossier. Deze zibs zijn geordend volgens de fases van het zorgproces: | In de verslaglegging wordt zoveel mogelijk gebruik gemaakt van bestaande zibs om informatie van patiënten/cliënten t.a.v. thema valrisico te kunnen registreren in het dossier. Deze zibs zijn geordend volgens de fases van het zorgproces: | ||
* Administratieve gegevens | |||
* Algemene voorgeschiedenis | * Algemene voorgeschiedenis | ||
* Observaties (anamnese, lichamelijk en aanvullend onderzoek) | * Observaties (anamnese, lichamelijk en aanvullend onderzoek) | ||
| Regel 12: | Regel 13: | ||
Voor de use case verslaglegging bij de informatiestandaard Valrisico staan in onderstaande tabel de gebruikte zibs per fase benoemd. De precieze functionele specificaties zijn te vinden op [https://decor.nictiz.nl/art-decor/decor-datasets--venvn-ouderenzorg- ART-DECOR]. | Voor de use case verslaglegging bij de informatiestandaard Valrisico staan in onderstaande tabel de gebruikte zibs per fase benoemd. De precieze functionele specificaties zijn te vinden op [https://decor.nictiz.nl/art-decor/decor-datasets--venvn-ouderenzorg- ART-DECOR]. | ||
==Administratieve gegevens== | |||
{| style="color: black; background-color: #CCC0D9;" width="100%" | |||
!style="width:25%;" | Gebruikte zib | |||
!style="width:50%;" | Instructie | |||
!style="width:25%;" | Versie zib | |||
|- | |||
| style="background-color: white;"| '''Persoonsgegevens''' | |||
| style="background-color: white;"| [https://zibs.nl/wiki/Patient-v3.1(2017NL) Patiënt] | |||
| style="background-color: white;"| | |||
| style="background-color: white;"| v3.1(2017NL) | |||
|- | |||
| style="background-color: white;"| '''Organisatiegegevens''' | |||
| style="background-color: white;"| [https://zibs.nl/wiki/Zorgaanbieder-v3.1.1(2017NL) Zorgaanbieder] | |||
| style="background-color: white;"| Specificatie van zorgsetting | |||
| style="background-color: white;"| v3.1.1(2017NL) | |||
|- | |||
| style="background-color: white;"| | |||
| style="background-color: white;"| [https://zibs.nl/wiki/Zorgverlener-v3.2(2017NL) Zorgverlener] | |||
| style="background-color: white;"| Specificatie van de huidig betrokken zorgverleners | |||
| style="background-color: white;"| v3.2(2017NL) | |||
|} | |||
==Algemene voorgeschiedenis== | ==Algemene voorgeschiedenis== | ||
| Regel 27: | Regel 51: | ||
==Observaties (anamnese, lichamelijk en aanvullend onderzoek)== | ==Observaties (anamnese, lichamelijk en aanvullend onderzoek)== | ||
{| style="color: black; background-color: #CCC0D9;" width="100%" | {| style="color: black; background-color: #CCC0D9;" width="100%" | ||
!style="width:20%;" | Subsecties | |||
!style="width:20%;" | Subsecties | !style="width:20%;" | Subsecties | ||
!style="width:20%;" | Gebruikte zib | !style="width:20%;" | Gebruikte zib | ||
!style="width: | !style="width:30%;" | Instructie | ||
!style="width:10%;" | Versie zib | !style="width:10%;" | Versie zib | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: white;"| ''' | | style="background-color: white;"| '''Algemene patiënten context''' | ||
| style="background-color: white;"| [https://zibs.nl/wiki/ | | style="background-color: white;"| | ||
| style="background-color: white;"| [https://zibs.nl/wiki/AlcoholGebruik-v3.1(2017NL) AlcoholGebruik] | |||
| style="background-color: white;"| | | style="background-color: white;"| | ||
| style="background-color: white;"| v3.1(2017NL) | | style="background-color: white;"| v3.1(2017NL) | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: white;"| | | style="background-color: white;"| | ||
| style="background-color: white;"| [https://zibs.nl/wiki/ | | style="background-color: white;"| | ||
| style="background-color: white;"| | | style="background-color: white;"| [https://zibs.nl/wiki/Woonsituatie-v3.1(2017NL) Woonsituatie] | ||
| style="background-color: white;"| v3 | | style="background-color: white;"| | ||
| style="background-color: white;"| v3.1(2017NL) | |||
|- | |- | ||
| style="background-color: white;"| | | style="background-color: white;"| | ||
| style="background-color: white;"| [https://zibs.nl/wiki/ | | style="background-color: white;"| | ||
| style="background-color: white;"| | | style="background-color: white;"| [https://zibs.nl/wiki/HulpVanAnderen-v3.0(2017NL) HulpVanAnderen] | ||
| style="background-color: white;"| | | style="background-color: white;"| | ||
| style="background-color: white;"| v3.0(2017NL) | |||
|- | |- | ||
| style="background-color: white;"| '''Medische context''' | |||
| style="background-color: white;"| | | style="background-color: white;"| | ||
| style="background-color: white;"| [https://zibs.nl/wiki/MedicatieGebruik2-v1.0.1(2017NL) MedicatieGebruik2] | | style="background-color: white;"| [https://zibs.nl/wiki/MedicatieGebruik2-v1.0.1(2017NL) MedicatieGebruik2] | ||
| Regel 53: | Regel 82: | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: white;"| | | style="background-color: white;"| | ||
| style="background-color: white;"| [https://zibs.nl/wiki/ | | style="background-color: white;"| '''Metingen''' | ||
| style="background-color: white;"| | | style="background-color: white;"| [https://zibs.nl/wiki/Bloeddruk-v3.1(2017NL) Bloeddruk] | ||
| style="background-color: white;"| Te gebruiken indien nadere diagnostiek van belang is | |||
| style="background-color: white;"| v3.1(2017NL) | | style="background-color: white;"| v3.1(2017NL) | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: white;"| | | style="background-color: white;"| | ||
| style="background-color: white;"| | | style="background-color: white;"| | ||
| style="background-color: white;"| [https://zibs.nl/wiki/Polsfrequentie-v3.1(2017NL) Polsfrequentie] | |||
| style="background-color: white;"| Te gebruiken indien nadere diagnostiek van belang is | |||
| style="background-color: white;"| v3.1(2017NL) | | style="background-color: white;"| v3.1(2017NL) | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: white;"| | | style="background-color: white;"| | ||
| style="background-color: white;"| | | style="background-color: white;"| | ||
| style="background-color: white;"| [https://zibs.nl/wiki/AlgemeneMeting-v3.0(2017NL) AlgemeneMeting] | |||
| style="background-color: white;"| Te gebruiken indien nadere diagnostiek van belang is en het gebruikte meetinstrument niet is gespecificeerd in zib | |||
| style="background-color: white;"| v3.0(2017NL) | | style="background-color: white;"| v3.0(2017NL) | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: white;"| | | style="background-color: white;"| | ||
| style="background-color: white;"| | | style="background-color: white;"| | ||
| style="background-color: white;"| [https://zibs.nl/wiki/LaboratoriumUitslag-v4.1(2017NL) LaboratoriumUitslag] | |||
| style="background-color: white;"| Te gebruiken indien nadere diagnostiek van belang is | |||
| style="background-color: white;"| v4.1(2017NL) | |||
|- | |- | ||
| style="background-color: white;"| | | style="background-color: white;"| | ||
| style="background-color: white;"| [https://zibs.nl/wiki/ | | style="background-color: white;"| '''Pijnscore''' | ||
| style="background-color: white;"| [https://zibs.nl/wiki/Pijnscore-v3.1(2017NL) Pijnscore] | |||
| style="background-color: white;"| | | style="background-color: white;"| | ||
| style="background-color: white;"| v3.1(2017NL) | | style="background-color: white;"| v3.1(2017NL) | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: white;"| ''' | | style="background-color: white;"| '''Verpleegkundige context: specificatie gezondheidstoestand''' | ||
| style="background-color: white;"| [https://zibs.nl/wiki/ | | style="background-color: white;"| '''Zelfzorg''' | ||
| style="background-color: white;"| [https://zibs.nl/wiki/VermogenTotZichWassen-v3.1(2017NL) VermogenTotZichWassen] | |||
| style="background-color: white;"| | | style="background-color: white;"| | ||
| style="background-color: white;"| v3.1(2017NL) | | style="background-color: white;"| v3.1(2017NL) | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: white;"| | | style="background-color: white;"| | ||
| style="background-color: white;"| [https://zibs.nl/wiki/ | | style="background-color: white;"| | ||
| style="background-color: white;"| [https://zibs.nl/wiki/VermogenTotToiletgang-v3.1(2017NL) VermogenTotToiletgang] | |||
| style="background-color: white;"| | | style="background-color: white;"| | ||
| style="background-color: white;"| v3.1(2017NL) | | style="background-color: white;"| v3.1(2017NL) | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: white;"| | | style="background-color: white;"| | ||
| style="background-color: white;"| [https://zibs.nl/wiki/ | | style="background-color: white;"| '''Mobiliteit''' | ||
| style="background-color: white;"| [https://zibs.nl/wiki/Mobiliteit-v3.1(2017NL) Mobiliteit] | |||
| style="background-color: white;"| | | style="background-color: white;"| | ||
| style="background-color: white;"| v3.1(2017NL) | | style="background-color: white;"| v3.1(2017NL) | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: white;"| | | style="background-color: white;"| | ||
| style="background-color: white;"| '''Voeding/vocht''' | | style="background-color: white;"| '''Voeding/vocht''' | ||
| style="background-color: white;"| [https://zibs.nl/wiki/Vochtbalans-v1.0(2017NL) Vochtbalans] | | style="background-color: white;"| [https://zibs.nl/wiki/Vochtbalans-v1.0(2017NL) Vochtbalans] | ||
| Regel 102: | Regel 135: | ||
| style="background-color: white;"| v1.0(2017NL) | | style="background-color: white;"| v1.0(2017NL) | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: white;"| | |||
| style="background-color: white;"| | | style="background-color: white;"| | ||
| style="background-color: white;"| [https://zibs.nl/wiki/SNAQScore-v3.1(2017NL) SNAQScore] | | style="background-color: white;"| [https://zibs.nl/wiki/SNAQScore-v3.1(2017NL) SNAQScore] | ||
| Regel 119: | Regel 153: | ||
v3.0(2017NL) | v3.0(2017NL) | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: white;"| ''' | | style="background-color: white;"| | ||
| style="background-color: white;"| [https://zibs.nl/wiki/ | | style="background-color: white;"| '''Zintuigen''' | ||
| style="background-color: white;"| [https://zibs.nl/wiki/FunctieZien-v3.1(2017NL) FunctieZien] | |||
| style="background-color: white;"| | | style="background-color: white;"| | ||
| style="background-color: white;"| v3.1(2017NL) | | style="background-color: white;"| v3.1(2017NL) | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: white;"| | | style="background-color: white;"| | ||
| style="background-color: white;"| [https://zibs.nl/wiki/ | | style="background-color: white;"| | ||
| style="background-color: white;"| | | style="background-color: white;"| [https://zibs.nl/wiki/FunctieHoren-v3.1(2017NL) FunctieHoren] | ||
| style="background-color: white;"| | |||
| style="background-color: white;"| v3.1(2017NL) | | style="background-color: white;"| v3.1(2017NL) | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: white;"| | | style="background-color: white;"| | ||
| style="background-color: white;"| [https://zibs.nl/wiki/ | | style="background-color: white;"| | ||
| style="background-color: white;"| | | style="background-color: white;"| [https://zibs.nl/wiki/MedischHulpmiddel-v3.1(2017NL) MedischHulpmiddel] | ||
| style="background-color: white;"| Naar deze zib wordt binnen Mobiliteit, FunctieHoren en FunctieZien verwezen om specifiek bijbehorende hulpmiddelen aan te duiden. | |||
| style="background-color: white;"| v3.1(2017NL) | | style="background-color: white;"| v3.1(2017NL) | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: white;"| | | style="background-color: white;"| | ||
| style="background-color: white;"| | | style="background-color: white;"| '''Kenmerken/klachten patiënt''' | ||
| style="background-color: white;"| [https://zibs.nl/wiki/Probleem-v4.1(2017NL) Probleem] | |||
| style="background-color: white;"| Verwijzing naar gespecificeerde waardenlijst | |||
| style="background-color: white;"| [https://zibs.nl/wiki/ | |||
| style="background-color: white;"| | |||
| style="background-color: white;"| v4.1(2017NL) | | style="background-color: white;"| v4.1(2017NL) | ||
|} | |} | ||
| Regel 171: | Regel 204: | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: white;"| [https://zibs.nl/wiki/VerpleegkundigeInterventie-v3.1(2017NL) VerpleegkundigeInterventie] | | style="background-color: white;"| [https://zibs.nl/wiki/VerpleegkundigeInterventie-v3.1(2017NL) VerpleegkundigeInterventie] | ||
| style="background-color: white;"| Verwijzing naar gespecificeerde waardenlijst voor verpleegkundigen & verzorgenden | | style="background-color: white;"| Verwijzing naar [https://decor.nictiz.nl/art-decor/decor-valuesets--venvn-ouderenzorg-?id=2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.38.11.5&effectiveDate=dynamic&language=nl-NL gespecificeerde waardenlijst voor verpleegkundigen & verzorgenden] | ||
| style="background-color: white;"| v3.1(2017NL) | | style="background-color: white;"| v3.1(2017NL) | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: white;"| [https://zibs.nl/wiki/Verrichting-v4.1(2017NL) Verrichting] | | style="background-color: white;"| [https://zibs.nl/wiki/Verrichting-v4.1(2017NL) Verrichting] | ||
| style="background-color: white;"| Verwijzing naar gespecificeerde waardenlijst voor medisch specialist | | style="background-color: white;"| Verwijzing naar [https://decor.nictiz.nl/art-decor/decor-valuesets--venvn-ouderenzorg-?id=2.16.840.1.113883.2.4.3.11.60.38.11.6&effectiveDate=dynamic&language=nl-NL gespecificeerde waardenlijst voor medisch specialist] | ||
| style="background-color: white;"| v4.1(2017NL) | | style="background-color: white;"| v4.1(2017NL) | ||
|- | |- | ||
Huidige versie van 20 jul 2020 om 01:17
Opbouw van valrisico verslaglegging
In de verslaglegging wordt zoveel mogelijk gebruik gemaakt van bestaande zibs om informatie van patiënten/cliënten t.a.v. thema valrisico te kunnen registreren in het dossier. Deze zibs zijn geordend volgens de fases van het zorgproces:
- Administratieve gegevens
- Algemene voorgeschiedenis
- Observaties (anamnese, lichamelijk en aanvullend onderzoek)
- Diagnose (patiëntprobleem/diagnose)
- Beleid (gewenst zorgresultaat, interventies/behandeling)
- Evaluatie
Voor de use case verslaglegging bij de informatiestandaard Valrisico staan in onderstaande tabel de gebruikte zibs per fase benoemd. De precieze functionele specificaties zijn te vinden op ART-DECOR.
Administratieve gegevens
| Gebruikte zib | Instructie | Versie zib | |
|---|---|---|---|
| Persoonsgegevens | Patiënt | v3.1(2017NL) | |
| Organisatiegegevens | Zorgaanbieder | Specificatie van zorgsetting | v3.1.1(2017NL) |
| Zorgverlener | Specificatie van de huidig betrokken zorgverleners | v3.2(2017NL) |
Algemene voorgeschiedenis
| Gebruikte zib | Instructie | Versie zib |
|---|---|---|
| Probleem | Verwijzing naar gespecificeerde waardenlijst voor kenmerken uit de algemene voorgeschiedenis relevant voor valrisico | v4.1(2017NL) |
Observaties (anamnese, lichamelijk en aanvullend onderzoek)
| Subsecties | Subsecties | Gebruikte zib | Instructie | Versie zib |
|---|---|---|---|---|
| Algemene patiënten context | AlcoholGebruik | v3.1(2017NL) | ||
| Woonsituatie | v3.1(2017NL) | |||
| HulpVanAnderen | v3.0(2017NL) | |||
| Medische context | MedicatieGebruik2 | v1.0.1(2017NL) | ||
| Metingen | Bloeddruk | Te gebruiken indien nadere diagnostiek van belang is | v3.1(2017NL) | |
| Polsfrequentie | Te gebruiken indien nadere diagnostiek van belang is | v3.1(2017NL) | ||
| AlgemeneMeting | Te gebruiken indien nadere diagnostiek van belang is en het gebruikte meetinstrument niet is gespecificeerd in zib | v3.0(2017NL) | ||
| LaboratoriumUitslag | Te gebruiken indien nadere diagnostiek van belang is | v4.1(2017NL) | ||
| Pijnscore | Pijnscore | v3.1(2017NL) | ||
| Verpleegkundige context: specificatie gezondheidstoestand | Zelfzorg | VermogenTotZichWassen | v3.1(2017NL) | |
| VermogenTotToiletgang | v3.1(2017NL) | |||
| Mobiliteit | Mobiliteit | v3.1(2017NL) | ||
| Voeding/vocht | Vochtbalans | v1.0(2017NL) | ||
| SNAQScore | Afhankelijk van zorgsetting/doelgroep wordt een van deze instrumenten gebruikt | v3.1(2017NL)
v1.0(2017NL) v1.0(2017NL) v3.0(2017NL) | ||
| Zintuigen | FunctieZien | v3.1(2017NL) | ||
| FunctieHoren | v3.1(2017NL) | |||
| MedischHulpmiddel | Naar deze zib wordt binnen Mobiliteit, FunctieHoren en FunctieZien verwezen om specifiek bijbehorende hulpmiddelen aan te duiden. | v3.1(2017NL) | ||
| Kenmerken/klachten patiënt | Probleem | Verwijzing naar gespecificeerde waardenlijst | v4.1(2017NL) |
Diagnose (patiëntprobleem/diagnose)
| Gebruikte zib | Instructie | Versie zib |
|---|---|---|
| Probleem | Verwijzing naar gespecificeerde waardenlijst voor medisch specialist en verpleegkundigen & verzorgenden (overeenkomend met Nationale Kernset Patiëntproblemen), voor beide doelgroepen identiek. | v4.1(2017NL) |
Beleid (gewenst zorgresultaat, interventies/behandeling)
| Gebruikte zib | Instructie | Versie zib |
|---|---|---|
| Behandeldoel | v3.1(2017NL) | |
| VerpleegkundigeInterventie | Verwijzing naar gespecificeerde waardenlijst voor verpleegkundigen & verzorgenden | v3.1(2017NL) |
| Verrichting | Verwijzing naar gespecificeerde waardenlijst voor medisch specialist | v4.1(2017NL) |
| Medicatieafspraak | Zie voor implementatie informatiestandaard 'Medicatieproces | v1.0.1(2017NL) |
| AlgemeneMeting | Te gebruiken voor diverse meetinstrumenten die niet uitgewerkt zijn in aparte zibs, zoals bijv. valangst | v3.0(2017NL) |
| OverdrachtGeplandeZorgActiviteit | Te gebruiken voor het vastleggen van activiteiten die in de toekomst liggen | v3.1(2017NL) |
| Zorgverlener | Te gebruiken om alle betrokken zorgverleners in het behandelproces te kunnen vastleggen | v3.2(2017NL) |
Evaluatie
| Gebruikte zib | Instructie | Versie zib |
|---|---|---|
| UitkomstVanZorg | v3.1(2017NL) |